Nadleśnictwo Rybnik 32 422 23 72

Na drzewach znamy się najlepiej

Rodzaj sadzonek:Rozmiary sadzonek:

Kolekcja:

0 zł

36 zł

Dostępna ilość odmian: 329
Zapraszamy na wirtualny spacer po zagrodzie

Skontaktuj się z nami

32 422 23 72 rybnik@zagrodalesnika.pl

O zagrodzie

« powrót

Miejsce w Nadleśnictwie Rybnik, jak również w obrębie miasta, szczególne.

Do 1974 roku, znajdowała się tu siedziba Nadleśnictwa Paruszowiec, z ciekawą architektonicznie siedzibą. Miejsce naznaczone długotrwałą tradycją lokalnego leśnictwa i myślistwa. Zwieńczeniem tej wspólnej historii jest wybudowana w tym miejscu i uroczyście poświęcona kapliczka św. Huberta wraz z stylową bramą, nazwaną przez mieszkańców Rybnika i okolic – „Zagrodą Leśnika”.

Jeszcze w latach sześćdziesiątych ubiegłego stulecia założono tu szkółkę leśną, produkującą sadzonki na potrzeby nadleśnictwa.

Z czasem stała się obiektem zainteresowania okolicznej ludności. Z roku na rok, bazując na zdobytych doświadczeniach, rozszerzono asortyment hodowanych sadzonek na gatunki ozdobne, przeznaczone dla upiększenia okolicznych ogrodów.

Obecnie funkcje te zdominowały działalność szkółki.

Została ona przekształcona w swoiste centrum zaopatrzenia we wszystkie produkty, ”które las daje”. To nie tylko sadzonki, to również drewno w różnych postaciach użytkowych, wyroby pozwalające wspomóc ptaki, naszych współtowarzyszy dnia powszedniego, jak choćby karma, karmiki, budki lęgowe.

I co ważne! W tle za tymi działaniami odnajdziemy duże, zebrane przez ostatnie dziesięciolecia doświadczenie leśników.

Chętnie się tą wiedzą z Państwem podzielimy.

« powrót

Polecamy drzewa i krzewy rodzime!

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Kliknij zgadzam się.